wyszukiwanie zaawansowane »

Index tytułów

Index autorów

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, zapisz się na listę:

O wydawnictwie PL

 
Sekcję Wydawnictw Naukowych, będącą zalążkiem dzisiejszego Wydawnictwa, powołano w roku 1961. jej zadaniem było rozpropagowanie w formie zeszytów naukowych i skryptów dorobku naukowego i dydaktycznego pracowników Politechniki Śląskiej. Od roku 1969 skromną sekcję przekształcono w Dział Wydawnictw, współpracujący z Komitetem Wydawnictw Uczelnianych oraz z redakcjami naukowymi powołanymi przy każdym Wydziale. Rozszerzono skład osobowy Działu poprzez zatrudnienie większej liczby redaktorów polonistów i redaktorów technicznych, którzy znacząco wpłynęli na profil produkcji wydawniczej poprzez dbałość o formę językową i graficzna ukazujących się publikacji.

W 1990 roku Dział Wydawnictw został przemianowany na Wydawnictwo Politechniki Śląskiej i w tej postaci działa do dziś. W tym czasie przestały się już ukazywać szare, monotonne i zgrzebne pod względem graficznym opracowania.

Wprowadzono zróżnicowane indywidualne okładki, a techniki komputerowe sprawiły, że książki przestały się różnić od tych, wydawanych przez profesjonalne oficyny wydawnicze w Polsce.

Dziś Wydawnictwo Politechniki Śląskiej pod względem liczby publikacji plasuje się w czołówce polskich wydawnictw uczelnianych, skutecznie konkurując na rynku wydawniczym z pozycjami wydawnictw profesjonalnych, co jest rezultatem zainwestowania w nowoczesny sprzęt wzbogacający możliwości produkcyjne. Wśród wydawanych pozycji są podręczniki, książki, zeszyty naukowe, monografie oraz prace popularnonaukowe.

W ostatnich latach Wydawnictwo wzbogaciło się o nowoczesny sprzęt komputerowy. Zainstalowane programy pozwalają dziś szybko i sprawnie zarządzać środkami magazynowymi oraz prowadzić księgowość magazynową.

Wydawnictwo Politechniki Śląskiej
ul. Akademicka 5, 44-100 Gliwice, tel. (32) 237 18 48, (32) 237 17 26

Opracowanie Prekursor